fbpx

Czy montaż ogrzewania postojowego to dobry pomysł?

Późna jesień i zima to czas, w którym termometr wskazuje coraz mniej stopni Celsjusza. Z tego powodu nie mamy ochoty wychodzić z domu, a jazda nieogrzanym samochodem nie jest dla nas przyjemnością.

Aby rozwiązać ten problem, na rynku pojawiły się ogrzewania postojowe, dzięki którym żadna zima ma nie być dla nas straszna. Czy montaż ogrzewania postojowego to dobry pomysł?

Nie daj się zimie!

Wejście do nienagrzanego auta, gdy temperatura pokazuje zaledwie kilka stopni, nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Przez wiele lat ten problem rozwiązywało włączenie silnika i czekanie na to, aż samochód się nagrzeje. Jednak nie było to najlepsze rozwiązanie nie tylko z punktu finansowego, ale też ekologicznego. Z tego też powodu ta opcja została zabroniona przez polskie prawo ruchu drogowego.

Co w takim razie może zrobić właściciel auta, by móc cieszyć się jazdą bez konieczności jazdy w nienagrzanym pojeździe? Rozwiązaniem tego problemu jest ogrzewanie postojowe, a nasz serwis Toyoty  oferuje Ci jego montaż.

Ogrzewanie postojowe a komfort podróżowania

Montaż ogrzewania postojowego to nie tylko możliwość zapomnienia o noszeniu bardzo ocieplanej odzieży w aucie, ale też zwiększają wygodę prowadzenia pojazdu. W jaki sposób? Ubrania składające się z kilku warstw ograniczają Twoje ruchy i zmniejszają komfort jazdy. W momencie, w którym zainstalujesz w aucie ogrzewanie postojowe, możesz pożegnać się na czas jazdy z zimowymi kożuchami i płaszczami.

Jednak ogrzewanie postojowe to nie tylko odczuwalne korzyści w trakcie zimy lub później jesieni. Bardzo często w październiku lub na wiosnę zdarza się tak, że temperatury są niskie. W tych okresach zaparowane szyby są na poziomie dziennym, czego można uniknąć dzięki temu systemowi. Również w lecie ogrzewanie jest przydatne. W tym okresie ma za zadanie przewietrzyć kabinę samochodu, który w czasie upałów w krótkim czasie nagrzewa się od słońca. Jak widać ogrzewanie postojowe chroni Cię nie tylko przed zimnem, ale też wysoką temperaturą!

Na jakiej zasadzie działa system ogrzewania?

Najpopularniejszą marką systemów ogrzewania postojowego jest Webasto. Ich system ogrzewania jest oparty na wykorzystaniu układu chłodzenia silnika i wentylacji samochodu, a najważniejszą częścią całego systemu jest agregat grzewczy, który montuje się pod maską. Jest on połączony z układem chłodzenia, a zasila go paliwo bezpośrednio ze zbiornika auta.

Jeśli chodzi o sterowanie systemem, to firmy zazwyczaj proponują kilka rozwiązań. Można zaprogramować czas włączenia się ogrzewania za pomocą specjalnego zegara albo też jest opcja zdalnego uruchomienia go za pomocą specjalnego pilota. Na rynek wchodzą też aplikacje do smartfonów, za pomocą których można włączyć ogrzewanie.

Na sam koniec warto podkreślić, że ogrzewanie postojowe można zamontować zarówno w autach osobowych, jak i ciężarowych.

Chcesz zamontować ogrzewanie postojowe? Odwiedź nasz serwis Toyoty. Oferta dla osób z Gliwic, Zabrza, Katowic i okolic.

Zobacz pozostałe wpisy

Wyprzedażowy newsletter toyoty

Nie pomiń żadnej promocji oraz wyprzedaży

Będziesz na bieżąco z wyprzedażami

Dostaniesz informacje o nowych promocjach

Nie ominą Cię żadne okazje od Toyoty