Toyota Yaris GR sportowa moc

Na pierwszy rzut oka widać, że to Yaris, ale wyraźnie różniący się od standardowej wersji. Model GR jest szybszy, niższy, dłuższy i posiada dodatkowe wyposażenie dedykowane tej sportowej linii.

Konstruktorzy bazowali na doświadczeniu zdobytym przez zespół TOYOTA GAZOO Racing, który triumfował na wielu wyścigach m.in. w rajdzie Dakar. Ten unikatowy model to gratka dla kierowców z „cięższą nogą”. W Polsce ostatnie modele Toyoty Yaris GR można zdobyć w dobrych salonach.

Yaris GR stworzona z pasji

Wizja tego samochodu tworzyła się na torze wyścigowym. Toyota GR to sportowe auto, które powstało z pasji, doświadczenia i wiedzy zespołu TOYOTA GAZOO Racing, ścigającego się w WRC. Piecze nad powstaniem modelu GR sprawował sam Morizo, czyli szef koncernu – Akio Toyoda. Celem było stworzenie auta, które miało dawać radość z jazdy i udało się to w 100%. Jest to samochód, którym możemy poruszać się po drogach, ponieważ ma homologację. Ma także coś więcej, czyli moc sportowej maszyny.

GR – Yaris głównie z nazwy – dane techniczne

Spoglądając pod maskę, widzimy, że jest to prawdziwa maszyna do szybkiej jazdy. Dane techniczne Toyota Yaris GR robią wrażenie. Samochód ma 3 cylindrowy silnik, 1,6 turbo, który napędza 261 KM, czyli jest moc. Jest to pierwszy od dwóch dekad nowy sportowy napęd na cztery koła. Auto wyposażone jest w 6-stopniową skrzynię manualną, osiąga maksymalną prędkość 230 km na godzinę. Nie jest to najbardziej oszczędny samochód, ale to nie jego rola, on ma jechać i to szybko. Znawcy podkreślają, że Toyotę Yaris GR świetnie się prowadzi, auto idealnie trzyma się drogi, doskonale wchodzi w zakręt. Czym jeszcze kusi sportowa Toyota? Auto ma:

  • Dynamic Sport, czyli sportowo zestrojone zawieszenie,
  • 4×4 napęd GR-FOUR,
  • prawdziwe sportowe fotele GR, podgrzewane,
  • obszytą skórą kierownicę GR,
  • podwójny układ wydechowy,
  • 18”aluminiowe felgi.

Nowa Toyota Yaris GR okazała się strzałem w dziesiątkę, usportowiona wersja cieszy się ogromną popularnością. To auto dla fanów motoryzacji, którzy chcą się poczuć jak na torze wyścigowym. Samochód wygląda, zachowuje się i brzmi, jak rasowa wyścigówka. Tylko w Polsce sprzedano już ponad 750 egzemplarzy. Jest to historia o marzeniach, które się spełniają i jeszcze przynoszą korzyści.

Yaris GR hartowała się na torze

Linia GR Sport powstaje z marzeń, testowana jest na torach wyścigowych, aby spełniać fantazje o autach wyścigowych dla każdego. Obok Toyoty Yaris do grona sygnowanego przez TOYOTA GAZOO Racing należą także m.in. Supra GR, Corolla GR Sport oraz C-HR GR Sport.

yaris gr na torze

Toyota GAZOO Racing to uznany zespół fabryczny i wyścigowy, który rywalizuje na torach całego świata. Team zajmuje się nie tylko ściganiem, ale także wspiera tworzenie sportowych samochodów. W 2017 roku w Japonii Toyota wypuściła siedem usportowionych modeli. W Polsce dostępne są m.in. Toyota Yaris GRMN, Yaris GR, Corolla GR Sport, C-HR GR Sport oraz Supra GR.

Toyota C-HR GR Sport

Wyróżnia się rasowym wyglądem. Samochód wyposażony jest w 19″ felgi aluminiowe oraz oznaczenia GR. Sportowy charakter podkreślają także przetłoczenia i czarny dach. Teraz nieco danych technicznych Toyoty C-HR GR. Auto napędzają silniki: 1.8 Hybrid 122 KM wyposażony w przekładnię e-CVT albo 2.0 Hybrid Dynamic Force 184 KM e-CVT.

Toyota C-HR GR

Hybryda jest bardzo ekonomiczna i ekologiczna, średnie spalanie wynosi 5,3 – 5,7 l/100 km. Wersja sportowa posiada bogate wyposażenie m.in. komplet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense 2. Toyota C-HR GR Sport to sportowa moc hybrydy.

Supra GR

Sportowa legenda w nowej odsłonie była pierwszym modelem sygnowanym przez zespół Toyota GAZOO Racing o globalnym zasięgu. Jest to sportowy samochód w każdym calu. Toyota Supra GR to coupe, które pokocha każdy kierowca lubiący szybką jazdę.

Samochód posiada złote proporcje, idealny rozkład masy między przodem a tyłem. Dane techniczne Toyoty Supra GR mogą wywołać szybsze bicie serca. Auto może być napędzane przez: 3-litrowy silnik R6 o mocy 340 KM lub z silnik 2.0 Twin-Scroll Turbo o mocy 258 KM. Supra GR rozpędza się do 100 km w 4,3 do 5,2 s, w zależności od modelu.