fbpx

Wymiana oleju

Dobre smarowanie to dłuższe podróżowanie. Regularna wymiana oleju zapewnia ochronę silnika, wpływa na bezpieczną jazdę. Co 15 000 km lub raz do roku trzeba także zmieniać filtr oleju. Wiele osób zapomina, że zużywa się także olej w skrzyni biegów, szczególnie w automatach. Nasi serwisanci wymieniają olej i filtr błyskawicznie, w samochodach wszystkich marek. Obsługujemy także skutery, motory i inne pojazdy. Posiadamy oleje najwyższej jakości, doradzamy i oferujemy korzystne ceny.

Co ile wymiana oleju?

Dobrej klasy olej zapewnia ochronę napędu. Ten najważniejszy płyn silnikowy odpowiada za dobre smarowanie, chłodzenie, uszczelnianie, oczyszczanie napędu i jeszcze chroni przed korozją. Olej spełnia wiele zadań, dlatego szybko się zużywa i musi być regularnie wymieniany, aby zapewnić dłuższą żywotność silnika. Jazda na starym oleju to duża szansa uszkodzenia napędu, która może naprawdę sporo kosztować. Remont silnika to ogromne pieniądze oraz spadek wartości samochodu. Na oleju nie powinniśmy oszczędzać, ponieważ jest to pozorny zysk, który szybko się zemści. Co ile należy wymieniać olej? Zdania bywają podzielone. Jednak specjaliści zalecają wymianę oleju silnikowego co 10 000, 15 000 lub według zaleceń producenta. Ten płyn silnikowy powinien być dobrany do konkretnego modelu samochodu, aby zapewniał najlepszą ochronę. Wymiana oleju trwa do godziny. Nasi serwisanci naprawdę znają się na autach i potrafią dobrać olej do każdego samochodu. Działamy szybko, doradzamy profesjonalnie, nie narażamy klientów na niepotrzebne koszty.

Wymiana oleju i filtra

Zmianie płynu silnikowego powinien towarzyszyć zakup nowego filtra, który chroni silnik przed zanieczyszczeniami. Jest to swoista zapora dla napędu, zapewniająca jego dłuższe użytkowanie. Specjaliści podkreślają, że filtr musi być wymieniany podczas wymiany oleju. Montujemy filtry w samochodach wszystkich marek.

Ile kosztuje wymiana oleju?

Skorzystanie z usług sprawdzonego serwisu, to gwarancja sprawnej wymiany i dobrego doboru najważniejszego płynu samochodowego. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, ponieważ wtedy wiemy, że nasze auto jest w dobrych rękach, nie musimy się zastanawiać, jaki olej wybrać i co zrobić ze zużytym płynem. Cena usługi uzależniona jest od:

– modelu auta, 

– pojemności silnika,

– rodzaju filtra.

Wymieniamy oleje wraz z filtrem już od 209 zł. Serwisujemy m.in. samochody osobowe, dostawcze do 3,5 tony. Nasi mechanicy pracują sprawnie, znają się na autach, działają szybko i profesjonalnie doradzają. Zadzwoń i dowiedz się, ile kosztuje wymiana oleju w Twoim samochodzie.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Przekładnia i napęd to najważniejsze części każdego pojazdu, muszą być sprawne, abyśmy mogli podróżować bezpiecznie i bezawaryjnie. Manualna skrzynia biegu nie wymaga zbyt częstej wymiany oleju przekładniowego. Specjaliści rekomendują kupno nowego płynu co 80 000 do 100 000 km. Dużo bardziej trzeba zadbać o automat. Olej w skrzyni AT traktowany jest niemal jak olej silnikowy i musi być regularnie wymieniany na nowy. Płyn do takiej przekładni zużywa się bardzo szybko. Pierwsza wymiana oleju w skrzyni automatycznej powinna nastąpić po przejechaniu 60 000 do 120 000 km, kolejna, regularnie co 30 000 do 60 000. km, co dwa lata lub według wskazań producenta.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Płyn do przekładni automatycznych zużywa się dużo szybciej niż w wersji manualnej. Najlepszą metodą jest dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów. W ten sposób można zastąpić stary płyn w 100% nowym, usuwane są także zanieczyszczenia. Mechanicy włączają specjalną maszynę w obieg oleju automatycznej skrzyni biegów, która wypycha stary płyn i wtłacza nowy. Podczas dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, musi być włączony silnik. Istnieje także metoda statyczna, polegająca na odkręceniu korka i wypuszczeniu starej cieczy, niestety w ten sposób można pozbyć się maksymalnie 60% zużytego oleju. Nowy płyn miesza się ze starym, co nie daje tak dobrego i pożądanego efektu, jak wymiana 100% płynu do przekładni. Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach automatycznych znacząco zmniejsza szansę wystąpienia usterek. Wymieniamy cały olej w skrzyniach automatycznych (m.in. w skrzyniach CVT Toyota i DSGsamochodów wszystkich marek.

Nasi serwisanci naprawdę wiedzą, co robią, działają bardzo sprawnie i wymieniają olej w kilka chwil. Obsługujemy wszystkie auta, wymieniamy także olej w motorach i skuterach. Posiadamy sprawdzone, bezpieczne oleje, w dobrych cenach.

Wyprzedażowy newsletter toyoty

Nie pomiń żadnej promocji oraz wyprzedaży

Będziesz na bieżąco z wyprzedażami

Dostaniesz informacje o nowych promocjach

Nie ominą Cię żadne okazje od Toyoty

Wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej. Akceptuję