fbpx

Przystosowanie samochodów do prowadzenia nauki jazdy

W każdej szkole nauki jazdy podstawowym narzędziem pracy wykwalifikowanego instruktora jest samochód. Nic w tym niezwykłego, w końcu uczestnicy kursów chcą nauczyć się nie tylko teorii, ale też praktyki. Aby było to możliwe, a jazda uczących się młodych kierowców była bezpieczna, auta do nauki jazdy muszą posiadać specjalne wyposażenie. Jakie wymagania muszą spełnić tzw. elki? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj ten artykuł.

Niezbędne narzędzie pracy

Aby otwarcie ośrodka nauki jazdy było w ogóle możliwe, właściciel musi skompletować odpowiednio przygotowaną flotę samochodów. Obecnie najczęściej stosowanymi autami, które służą uczestnikom kursów do jazd próbnych, są Toyota Yaris lub Nissan Micra. Oczywiście, każdy model pojazdu, niezależnie od tego, na jaki zdecyduje się właściciel szkoły jazdy, musi spełniać wymagane warunki.

Każda „elka” musi mieć przede wszystkim dodatkowe pedały sprzęgła i hamulca, których używa instruktor. W ten sposób może on kontrolować poczynania swojego ucznia i w razie potrzeby zahamować auto. Poza tym należy również zamontować dodatkowe lusterka, a także znać „L” na dachu. Jest to znak dla kierowców, że na ulicy znajduje się początkujący kierowca. Dodatkowe wyposażenie gwarantuje bezpieczeństwo na drodze nie tylko osobom znajdującym się w „elce”, ale też pozostałym uczestnikom ruchu. Aby dokonać potrzebnych zmian, warto zgłosić się do naszego serwisu. Oferujemy przystosowanie pojazdów do prowadzenia nauki jazdy w atrakcyjnej cenie.

Oprócz tego bardzo istotny jest przegląd samochodu. Auta wykorzystywane do prowadzenia szkoleń kierowców szybko zużywają się, dlatego też należy kontrolować ich stan techniczny.

Samochody do nauki jazdy marki Toyota

Modele samochodów marki Toyota bardzo chętnie wykorzystywane są przy jazdach próbnych, jak i podczas egzaminu. Poniżej przedstawiamy Wam dwa najczęściej spotykane modele w szkołach nauki jazdy.

Toyota Yaris

Jednym z samochodów, który bardzo często jest wykorzystywany w szkołach nauki jazdy, jest Toyota Yaris. To idealny model do jazdy w mieście. Dzięki swojej dynamicznej sylwetce i innowacyjnym technologiom prowadzenie tego auta jest przyjemne i proste. To doskonałe rozwiązanie dla początkujących kierowców. Nic więc dziwnego, że ten model jest też często wykorzystywany przy egzaminach na prawo jazdy.

Toyota Rav4

Toyota RAV4 jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Gwarantuje to system Toyota Safety Sense, a innowacyjne technologie, które zostały w nim zastosowane, sprawiają, że jazda jest nie tylko bezpieczna, ale też i przyjemna.

Twoje auto wymaga naprawy? Zgłoś się do nas i zrób przegląd samochodu w Gliwicach lub Zabrzu.

Wyprzedażowy newsletter toyoty

Nie pomiń żadnej promocji oraz wyprzedaży

Będziesz na bieżąco z wyprzedażami

Dostaniesz informacje o nowych promocjach

Nie ominą Cię żadne okazje od Toyoty