fbpx

Jak przygotować samochód do podróży?

Na letni wypoczynek czekamy cały rok. Planujemy kierunek wyjazdu, oszczędzamy pieniądze, wszystko, aby wakacje były udane. Jeżeli wybieramy się w podróż samochodem, musimy się odpowiednio przygotować. Usterka w drodze, czy podczas wakacji może sprawić wiele kłopotów, nerwów i nieprzewidzianych kosztów. Oferujemy gruntowny przegląd samochodów przed podróżą, który zapewni bezpieczną podróż i spokojny pobyt. Sprawdzamy samochody wszystkich marek.

Wakacyjną przygodę zacznij od wizyty w serwisie, żeby nie wracać na lawecie

Wyjazd na urlop własnym samochodem daje dużą niezależność oraz możliwość modyfikacji trasy. Jednak, aby wszystko się udało, potrzeba odpowiedniego przygotowania. W pierwszej kolejności powinniśmy przeprowadzić gruntowny przegląd samochodu.

W tym celu najlepiej udać się do autoryzowanego serwisu samochodowego. Tylko takie miejsce gwarantuje wykwalifikowanych mechaników i nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Ważne, aby fachowcy sprawdzili m.in.

– układ hamulcowy – klocki, tarcze, poziom płynu,

– stan ogumienia oraz ciśnienie w kołach,

– zawieszenie – amortyzatory, geometrię kół,

– klimatyzację,

– filtry,

Szybka kontrola w dobrym serwisie to naprawdę niewielki wydatek, który zapewni nam spokój i bezpieczeństwo. Nasi mechanicy przeprowadzają przeglądy samochodów wszystkich marek. Mamy fachowców, sprzęt i doświadczenie.

Ważne ubezpieczenie i przegląd okresowy wszystko w Serwisie Toyota

Wybierając się w dłuższą trasę, należy także sprawdzić, czy mamy ważne ubezpieczenie OC. Warto także rozważyć kupno AC, które w sytuacji kryzysowej może być bardzo pomocne. Bardzo istotne jest posiadanie ważnego przeglądu technicznego. Brak badania może być problematyczny podczas kontroli drogowej. W Serwisie Toyoty załatwisz wszystko szybko i tanio. Przeglądamy i ubezpieczamy wszystkie samochody.

Zaplanuj trasę

Dopiero, jak jesteśmy pewni, że mamy sprawny samochód możemy planować trasę. Najpierw musimy wybrać cel podróży. Zanim ruszymy, musimy jeszcze:

1. dokładnie zaplanować drogę,

2. uwzględnić postoje i tankowanie,

3. przygotować gotówkę na opłatę odcinków płatnych dróg,

4. doposażyć auto według wymagań konkretnego kraju np. w kamizelki odblaskowe.

Letni wypoczynek to często jedyna okazja do dłuższego wyjazdu, nie niszczmy sobie wakacji problemem z samochodem. Dobry warsztat samochodowy sprawdzi każde auto, aby pewnie ruszyło w dłuższą podróż. Mechanicy przeprowadzają także przeglądy techniczne. Na miejscu można również ubezpieczyć pojazd. Jeżeli chcesz podróżować pewnie i bezpiecznie, odwiedź nas.

Wyprzedażowy newsletter toyoty

Nie pomiń żadnej promocji oraz wyprzedaży

Będziesz na bieżąco z wyprzedażami

Dostaniesz informacje o nowych promocjach

Nie ominą Cię żadne okazje od Toyoty