fbpx

Toyota Yaris, miejski klasyk w nowej odsłonie

Zobacz na własne oczy, najnowszą odsłonę kultowego Yarisa

Odwiedź nasz salon w Zabrzu w dniach od 15 do 20 kwietnia

Poznaj Toyote Yaris z nowym napędem „Hybrid 130”, który bazuje na technologii hybrydowej piątej generacji. Dzięki większemu i mocniejszemu silnikowi elektrycznemu oraz przeprojektowanemu oprogramowaniu i sprzętowi, moc układu wzrosła o 12% z 116 KM (85 kW) do 130 KM (96 kW). Maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego MG2 zwiększył się o 30% w całym zakresie obrotów, z 141 Nm do 185 Nm. Przekłada się to na lepsze przyspieszenie – sprint od 0 do 100 km/h trwa teraz 9,2 s (o 0,5 s krócej), a przyspieszenie od 80 do 120 km/h zajmuje 7,5 s (również o 0,5 s mniej).

Przede wszystkim bezpiecznie

Nowa Toyota Yaris z systemem Toyota T-Mate

Nowa Toyota Yaris została wyposażona w ulepszone systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy Toyota T-Mate. Obejmują one m.in. najnowszą generację Toyota Safety Sense z takimi funkcjami jak:

– Przedkolizyjny system bezpieczeństwa (PCS) rozpoznający szerszy zakres obiektów

– Funkcja tłumienia niezamierzonego przyspieszenia przy niskich prędkościach

– Proaktywny asystent prowadzenia (PDA) z asystentem hamowania i kierowania w zakrętach

– System awaryjnego zatrzymania (EDSS) w przypadku niedyspozycji kierowcy

– Asystent bezpiecznego wysiadania (SEA) ostrzegający przed obiektami z tyłu

– Alert obecności na tylnym siedzeniu (RSRS) przypominający o dziecku czy zwierzęciu

– Udoskonalony aktywny tempomat (ACC) z funkcjami wsparcia przy wyprzedzaniu

Toyota Yaris 2024 wprowadza znaczące zmiany w segmencie supermini. Zaktualizowany design i nowoczesne technologie, takie jak zaawansowany system infotainment i ulepszone systemy wspomagania kierowcy, sprawiają, że Yaris staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Zapraszamy do odwiedzenia naszych dni otwartych i zobaczenia na własne oczy, jak Yaris definiuje przyszłość miejskich samochodów.

Stylowy i komfortowy

Daj się zaskoczyć, zobacz wnętrze Toyoty Yaris na własne oczy

Samochody Toyoty Yaris otrzymały zupełnie nowy cyfrowy interfejs użytkownika. Składają się na niego:

– Konfigurowalny cyfrowy zestaw wskaźników 7″ lub 12,3″ z 4 trybami graficznymi

– System multimedialny Toyota Smart Connect z nawigacją online i ekranem 9″ lub 10,5″

– Rozpoznawanie poleceń głosowych w naturalnej mowie dzięki asystentowi „Hey Toyota”

– Bezprzewodowa łączność ze smartfonami przez Apple CarPlay i Android Auto

– Aktualizacje oprogramowania „over-the-air” bez konieczności wizyty w serwisie

Nowa Toyota Yaris po raz pierwszy oferuje cyfrowy kluczyk zintegrowany z aplikacją MyT. Pozwala on na dostęp do samochodu za pomocą smartfona (do 5 użytkowników) bez konieczności wyjmowania go z kieszeni czy torebki. Funkcja jest dostępna w standardzie w wersjach Premiere Edition i GR SPORT.

Silnik hybrydowy a może tradycyjna benzyna?

Dopasuj silnik do własnych potrzeb

Silnik hybrydowySilnik hybrydowy nowej Toyoty Yaris reprezentuje najnowszą generację technologii hybrydowej Toyoty, łącząc efektywny silnik benzynowy z zaawansowanym silnikiem elektrycznym, co zapewnia doskonałą równowagę między oszczędnością paliwa a dynamiczną jazdą. Ten innowacyjny układ hybrydowy automatycznie przełącza się między trybem benzynowym a elektrycznym, maksymalizując efektywność paliwową i minimalizując emisję spalin, co czyni go idealnym wyborem dla świadomych ekologicznie kierowców. Silnik hybrydowy w nowej Toyocie Yaris jest zaprojektowany, aby zapewnić płynną i cichą jazdę, szczególnie w trybie elektrycznym, co jest szczególnie korzystne podczas jazdy miejskiej i w korkach. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych baterii, Yaris hybrydowy oferuje zwiększony zasięg jazdy w trybie elektrycznym, co pozwala na krótkie podróże bez konieczności korzystania z silnika spalinowego.
Silnik benzynowySilnik 1.5 Dynamic Force 125 KM Multidrive S w Toyocie Yaris to zaawansowany silnik benzynowy, który łączy w sobie wysoką wydajność z optymalizacją zużycia paliwa, oferując kierowcom dynamiczne, a jednocześnie ekonomiczne doświadczenie jazdy. Wykorzystując innowacyjną technologię, taki jak zmienny system zaworów VVT-iE, silnik ten zapewnia doskonałą responsywność i płynną akcelerację, co jest idealne dla miejskiego stylu jazdy oraz dłuższych tras. Dzięki mocy 125 KM, silnik ten oferuje znakomitą równowagę między energicznymi osiągami a efektywnością paliwową, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy szukają zarówno mocy, jak i ekonomii. Silnik 1.5 Dynamic Force 125 KM Multidrive S w Toyocie Yaris jest przykładem zaangażowania Toyoty w tworzenie silników, które są zarówno przyjazne dla środowiska, jak i zapewniają pełne zadowolenie z jazdy, co odzwierciedla długą tradycję innowacji marki w dziedzinie inżynierii motoryzacyjnej.

Nowa Toyota Yaris

Miejski kompakt odnoszący globalny sukces

Toyota Yaris to jeden z najpopularniejszych modeli w historii marki. W 2023 r. jego globalną sprzedaż przekroczyła 10 milionów egzemplarzy. Od debiutu w 1999 r. Yaris stale wyznacza standardy w klasie aut miejskich pod względem osiągów i technologii. Jako pierwszy w segmencie B zaoferował napęd hybrydowy. Kompaktowe nadwozie kryje zaskakująco przestronne wnętrze. Ciągłe udoskonalenia i zrozumienie potrzeb klientów sprawiają, że Yaris niezmiennie pozostaje liderem, czego dowodem jest tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021. Sprawdź nasze oferty samochodów używanych Toyota Yaris.

Odkryj świat motoryzacji z salonem Toyoty Janowa

Przewodnikiem po najnowszych trendach i modelach

Miejsce dla miłośników czterech kółek. Odwiedź naszego bloga, na którym dzielimy się najnowszymi wiadomościami i wskazówkami ze świata Toyoty. Nasz blog to miejsce, gdzie pasja spotyka się z wiedzą, a każdy wpis przybliża fascynujący świat motoryzacji.

Wyprzedażowy newsletter toyoty

Nie pomiń żadnej promocji oraz wyprzedaży

Będziesz na bieżąco z wyprzedażami

Dostaniesz informacje o nowych promocjach

Nie ominą Cię żadne okazje od Toyoty